"Тумба" ликува! Десподов и ПАОК са на един мач от титлата

ПАОК е на крачка от спечелването на титлата в един от най-оспорваните сезони в гръцкото първенство. В предпоследния кръг от плейофите в топ 6 отборът на Кирил Десподов разгроми с 4:1 Панатинайкос и окончателно елиминира "детелините" от спора за първото място. В същото време, досегашният лидер АЕК отстъпи с 0:2 на финалиста в Лигата на конференциите Олимпиакос и слезе от върха, като изостава на 2 точки от ПАОК.

Във финалния ден от кампанията "черно-белите" от Солун ще се изправят срещу градския си съперник Арис на неговия стадион "Клеантис Викелидис". При победа Десподов и компания със сигурност ще триумфират като шампиони, но могат да сторят това и с равенство или дори загуба, ако АЕК сгреши в домакинството си на Ламия.

Срещу ПАО Десподов беше титуляр и направи няколко добри центрирания от статични положения, но като цяло защитата на "детелините" се справи с опазването му. Българският национал остана на терена до 81-ата минута, когато отстъпи мястото си на ветерана Виейриня.

Панатинайкос имаше огромно териториално надмощие през целия двубой, но създаде твърде малко голови положения пред вратата на Доминик Котарски. Отборът на легендарния Фатих Терим регистрира трето поредно поражение и заема четвърто място в класирането, на 6 точки зад ПАОК.

Срещата не започна добре за домакините и още в 19-ата минута Томас Мург се контузи, а вместо него се появи Янис Константелиас. Младокът се включи силно и след негов пас Тайсон откри резултата малко преди почивката. 36-годишният бразилец беше намерен непокрит на далечната греда и прати топката в мрежата.

През втората част тимът на Разван Луческу действаше предпазливо и изчакваше грешки на съперника. В 72-ата минута домакините получиха дузпа, реализирана от Андрия Живкович. Сръбският национал се бе появил в игра малко преди това на мястото на Тайсон.

В 78-ата минута Филип Младенович центрира от левия фланг, вратарят на ПАОК Котарски излезе неразчетено и Александър Йеремейеф се разписа с глава за 1:2. Веднага след този гол Луческу смени Десподов и Магомед Оздоев с Виейриня и Шефан Шваб.

Португалският ветеран реши всичко в 89-ата минута с трети гол за домакините след пас на Живкович, а в добавеното време сърбинът сложи точка на спора - 4:1. Феновете на ПАОК полудяха от радост, но трябва да имат едно наум, защото загубиха последните две издания на дербито с Арис.