ПАОК и Десподов се добраха до хикс в дербито с АЕК след изоставане от два гола

Дербито на 4-тия кръг от шампионския плейоф в първенството на Гърция между АЕК и ПАОК завърши без победител при резултат 2:2. Срещата предложи доста драма и вълнения, а гостите от Солун показаха характер и се добраха до ценна точка след като изоставаха с два гола. Българският национал Кирил Десподов също взе участие в мача, появявайки се от резервната скамейка в 59-ата минута на мястото на Томас Мург.

В началото АЕК пръв взе преднина в мача. Мият Гачинович откри резултата след отлична контраатака в 30-ата минута, а Нордин Амрабат удвои от фаул в 49-ата минута.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

ПАОК обаче не се предаде и успя да се върне в мача в 62-рата минута след попадение на Абдул-Рахман Баба след удар от границата на наказателното поле.

В 89-ата минута Магомед Оздоев донесе точката на гостите, вкарвайки отблизо при едно меле в наказателното поле.

След това реми ПАОК остава начело в класирането с 67 точки. АЕК пък е на второто място с 66 точки, а трети е Панатинайкос с 65.