Десподов помогна на ПАОК да се спаси от шокираща загуба, но мечтите за титла се изпариха

Отборът на ПАОК, в чийто титулярен състав започна капитанът на България Кирил Десподов, се добра само до равенство 1:1 като гост на Ламия, който е най-слабият отбор в първата шестица на Суперлигата и бе в серия от девет поредни поражения. За "черно-белите" това е трети мач без успех в Шампионската група на гръцкото първенство. Така ПАОК, който бе лидер в класирането в редовния сезон, остава на четири точки от АЕК, който тази вечер посреща Панатинайкос в директна битка за първото място. Освен че игра през целия мач и бе един от най-активните, Десподов асистира за драматичния изравнител гол на Щефан Шваб, който падна чак в 100-тната минута. Преди това домакините бяха повели в добавеното време на първата част чрез Викинтас Сливка, а в 91-вата минута останаха с човек по-малко.

Първото полувреме бе на доста ниско темпо, като играчите на ПАОК имаха леко предимство, но действаха припряно и не създадоха много чисти положения. Оздоев пропусна най-добрия шанс за гостите през първата част, след като стреля неточно с глава отблизо. В самия крак на частта пък Кеджиора засече центриране на Десподов от фаул, но Колелев изби в корнер. Така се стидна до добавеното време на първото полувреме, когато Ламия поведе.

Малчи получи в наказателното поле след центриране отдясно на Симон и само свали с гърди топката към Викинтас Сливка, който стреля в левия ъгъл. Котарски опита да се намеси, но топката се озова в мрежата зад него.

През второто полувреме ПАОК опита натиск, но финалният пас отново убягваше на гостите. В 59-ата минута Десподов центрира добре отляво, а Томас засече с плонж, но топката премина встрани.

В добавеното време домакините останаха с човек по-малко, след като Педро Амарал получи директен червен картон. Продължението бе цели 10 минути. Десподов изпълни опасно един пряк свободен удар, след който обаче топката профуча встрани от целта. В 100-тната минута ПАОК се добра до равенството, след като Щефан Шваб засече с глава на далечната греда перфектно центриране на Десподов. Гостите обаче знаеха, че всичко друго освен победата в този мач, на практика ще сложи край на мечтите им за титла, така че резултатът не е особена утеха за тях.

До края на сезона за ПАОК остават три мача, като два от тях са срещу първите два отбора в класирането.