Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона София 0:0

Лион тържествува в спектакъл със седем гола и запази шансовете за Европа

Отборът на Лион надви тима на Лил с 4:3 като гост в страхотен мач от 32-рия кръг на френската Лига 1. Головете за домакините отбелязаха Бафоде Диаките (21', 85') и Едон Жегрова (37'), а за победителите се разписаха Саид Бенрама (67'), Малик Фофана (82'), Александре Лаказет (88') и Мама Самба Балде (90'+2').

С успеха лионци съхраниха надеждите си за европейско участие през следващата кампания, докато съперниците им пропуснаха да подпечатат визите за Шампионската лига предсрочно.

До почивката всичко вървеше по план за домакините, които натрупаха стабилен аванс. В средата на полувреме Диаките откри резултата след асистенция на Язъджъ, а десетина минути по-късно Жегрова се възползва от помощта на съотборника си Джонатан Дейвид.

Лион се вдигнаха на щурм след почивката и в средата на втората част върнаха гол чрез В Бенрама, а осем минути преди края Фофана възстанови равенството.

Вместо да стигнат до пълен обрат в оставащото време, гостите се пропукаха отново и Диаките съперника отново напред

Това обаче не бе всичко и този път олимпийците намериха сили да доведат нещата до пълен обрат. Две минути преди края на редовното време Лаказет избухна с поредния си гол през сезона и изравни. В продължението пък Балде стана големия герой за своите реализирайки попадението за крайния резултат.