Лион надви Монако и направи ПСЖ шампион

Отборът на Лион продължава да показва отличната си форма през пролетта, като победи гостуващия Монако с 3:2. По този начин "хлапетата" окончателно лишиха тима от Княжеството от теоретичните му шансове за титлата в Лига 1. След този резултат Пари Сен Жермен отново е шампион, въпреки че вчера стигна само до 3:3 у дома срещу Льо Авър.

Лион трябваше да обръща мача още в самото начало, след като капитанът на монегаските Висам Бен Йедер ги изведе напред в резултата в първата минута. Домакините изравниха в 22-рата минута чрез капитана си Александре Лаказет, който вкара лесно попадение, оставен непокрит, след като Саид Бенрама центрира отляво, а Неманя Матич увлече защитниците на Монако на първа греда.

Четири минути по-късно Бенрама този път не бе в ролята на асистент, а на голмайстор, като от десет метра отправи неспасяем удар. В 60-ата минута Бен Йедер увенча добрата си игра с втори гол с глава. В 78-ата минута той се изстреля зад гърба на защитата на домакините и вкара трети гол, но той бе отменен заради засада. В 84-ата минута Малик Фофана вкара победния трети гол за Лион при убийствена контраатака.

С успеха Лион, който дълго време бе последен в първата половина на сезона, се изкачи на седмото място и се цели смело в Европа. Монако остава на втората позиция, с аванс от 2 точки пред третия Брест.