Байер (Леверкузен) е най-близо до Дъблин след първите полуфинали в Лига Европа

Тази вечер се изиграха първите полуфинали в Лига Европа. Рома не успя да спре непобедимия от началото на сезона Байер (Леверкузен) и загуби на "Олимпико" с 0:2, което прави задачата на "вълците" за реванша много трудна. На "Велодром" в Марсилия едноименният тим завърши 1:1 с Аталанта в двубой с поделено надмощие.

Рома стигна до тази фаза на евротурнирите за четвърти пореден сезон, а през миналата година елиминира на полуфиналите в Лига Европа именно Леверкузен. Сега обаче "аспирините" са в изумителна форма и помитат всичко по пътя си. Във Вечния град отборът на Чаби Алонсо не остави съмнение в по-високата си класа и напълно заслужено взе добър аванс преди ответния мач. Флориан Виртц откри резултата в средата на първата част след груба грешка на Рик Карсдорп, а през второто полувреме красиво попадение на Роберт Андрих доближи германския тим до финала в Дъблин.

Срещата между Марсилия и Аталанта беше много по-равностойна. Съперниците си размениха по един гол в първите 20 минути. Джанлука Скамака даде преднина на гостите от Бергамо, но много скоро Шансел Мбемба възстанови равенството. След почивката ОМ атакуваше повече, а Аталанта предпочете да действа по-предпазливо. В крайна сметка срещата завърши без победител и двата отбора запазиха надеждите си да стигнат до големия финал.