Ейбрахам и Ндика спасиха Рома от загуба в дербито с Наполи

Отборите на Наполи и Рома завършиха наравно 2:2 на „Диего Армандо Марадона“ в зрелищно Дерби дел Соле от 34-тия кръг в Серия „А“. Така неаполитанците записаха четвърто поредно реми като домакини в италианския елит.

Именно „партенопеите“ бяха по-настойчивият тим през първата част, но пропиляха своите голови възможности, докато гостите нямаха нито един удар преди почивката. В началните минути на второто полувреме натискът на домакините утихна и те бяха наказани в 59-ата минута, когато Пауло Дибала се разписа от дузпа, отсъдена за фал на Жуан Жезус срещу Сардар Азмун. Само пет минути по-късно домакините успяха да изравнят чрез рикоширал удар на Матиас Оливера, който се оказа неспасяем за Миле Швилар.

Последва нова канонада от удари към вратата на „вълците“, за да се стигне до 84-тата минута, когато Наполи също получи дузпа след проверка с ВАР за нарушение на Ренато Санчес срещу Хвича Кварацхелия. Виктор Осимен не сгреши от бялата точка и направи обрата пълен. Преднината на домакините обаче не се задържа дълго, тъй като в 88-ата минута при центриране от корнер завърналият се след здравословния си проблем Еван Ндика отклони с глава топката към Тами Ейбрахам, който също с глава я прати в противниковата мрежа. Първоначално беше вдигнат флаг за засада, но ВАР призна попадението, което е първо за нападателя след дългото му отсъствие поради тежка контузия. Именно то донесе и равенството в сблъсъка.

Рома остава на четвъртото място в класирането с актив от 59 точки, а Наполи е на осмата позиция с 50 спечелени пункта.

Снимки: Imago