Аталанта не допусна изненада срещу Емполи и съкрати изоставането си от Рома

Отборът на Аталанта записа очакван домакински успех с 2:0 като домакин на Емполи в среща от 34-тия кръг на Серия "А". Това е трета поредна победа на бергамаските във всички турнири, като те са спечелили последните си четири мача срещу този опонент.

Без да блестят с играта си, домакините се оттеглиха на почивката с аванс от един гол. В 42-рата минута след проверка с ВАР те получиха дузпа заради нарушение на Джузепе Пецела срещу Ел Билал Туре. Марио Пашалич пое отговорността за изпълнение от бялата точка и реализира дузпата в гол. Другото попадение дойде в началото на втората част и по-точно в 51-вата минута. Тогава Адемола Луукман предприе солова акция, която завърши с далечен шут по земя за крайното 2:0.

Така Аталанта събра 57 точки в актива си и не само, че бързо се върна на шестата позиция в класирането, но и съкрати изоставането си от петия Рома, който е само с два пункта повече. Както е известно „нерадзурите“ имат един изигран мач по-малко от вълците. Междувременно, Емполи остана на 17-ата позиция в класирането с 31 точки или само с две над зоната на изпадащите.

Снимки: Gettyimages