Лайпциг срина самочувствието на Борусия (Д) преди полуфинала в ШЛ

Полуфиналистът в Шампионската лига Борусия (Дортмунд) допусна тежка загуба с 1:4 от РБ (Лайпциг) в двубой от 31-вия кръг на Бундеслигата, с което със сигурност губи голяма част от своята увереност преди битката с Пари Сен Жермен. Вестфалци дори имаха шанс, че не си тръгнаха с още поне два гола в мрежата, тъй като домакините правеха с тях каквото си искат. На всичко отгоре Матс Хумелс се контузи.

Този резултат на 99% класира Лайпциг за шесто поредно участие в ШЛ, като почти сигурно слага точка и на борбата между двата тима за четвъртото място. Хубавото за Дортмунд е, че най-вероятно и петият от Германия ще играе в най-престижния клубен турнир. Отделно “жълто-черните” имат шанс да стигнат дотам и чрез триумф в Шампионската лига сега.

На “Ред Бул Арена” нещата за Борусия потръгнаха добре и в 20-ата минута Джейдън Санчо заби красиво попадение за 1:0.

После обаче играчите на РБ се разиграха и прегазиха опонента си. Те успяха да обърнат нещата в своя полза още до почивката след голове на Лоис Опенда (23’) и на Бенямин Шешко (45+2’). Отделно Чави Симонс удари греда, а първоначално отсъдена дузпа в полза на Лайпциг беше отменена след намесата на ВАР.

Вихрушката пред вратата на Грегор Кобел продължи веднага след паузата. Буквално секунди след подновяването на играта Мохамед Симакан покачи на 3:1. Борусия (Д) изобщо не успя да отговори и в 80-ата Кристоф Баумгартнер покачи на 4:1.

Редица пропуски на футболистите в бели екипи спестиха унижението на гостуващия отбор.

Щастливи от този резултат са и в Щутгарт, които също ги очаква участие в ШЛ.