Нов провал за Ал-Итихад

Шампионът Ал-Итихад допусна нова загуба в първенството на Саудитска Арабия. Той падна с 1:3 в домакинството си на Ал-Шабаб и това е нова грешна стъпка в битката за третото място.

Гостите поведоха чрез Хабиб Диало в 48-ата минута. Той завърши бърза контраатака на своя тим, засичайки отблизо пас на Яник Ферейра Караско.

Ал-Итихад възстанови равенството в 58-ата минута. Абдерразах Хамдалах бе точен с глава след центриране отдясно.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

В 82-рата минута Ал-Шабаб отново поведе. Карлуш Жуниор бе най-съобразителен в наказателното поле и изстреля отблизо една отскочила топка във вратата за 1:2.

Дълбоко в добавеното време гостите решиха всичко с трети гол. Той бе дело на Мусаб Ал Джуайр в 100-ата минута.

Това поражение остави Ал-Итихад на 5-ото място в класирането с 50 точки. Ал-Шабаб пък вече е с 38 точки на 9-ото място.