Рейнджърс срещу Селтик във финала за Купата на Шотландия

Грандовете Рейнджърс и Селтик ще спорят във финала за Купата на Шотландия. Вчера "детелините" надвиха след изпълнение на дузпи Абърдийн, а днес "сините" победиха с 2:0 Хартс.

Рейнджърс влезе в двубоя на гърба на три поредни разочароващи мача в първенството, които го отдалечиха от титлата. Хартс беше в по-добра форма, но загуби всеки от предишните си 5 мача срещу тима от "Айброкс".

Сирил Десерс даде преднина на Рейнджърс още в 5-ата минута след асистенция на Тод Кантуел, а в 78-ата минута нигерийският нападател се разписа отново и сложи точка на спора.

Финалът ще се ссътои на 24 май на "Хемпдън Парк".