Хартс спря рейда на Николай Тодоров и компания в Купата на Шотландия

Николай Тодоров и Еърдриониънс отпаднаха на осминафиналите за Купата на Шотландия. Отборът на българина не успя да се противопостави на Хартс и загуби с 1:4. Тодоров беше титуляр и остана на терена до 67-ата минута, когато вместо него влезе Калъм Галахър.

Лоурънс Шенкланд отново беше големият герой за Хартс. Нападателят отбеляза два от головете за "сърцата" и вече има 25 през сезона във всички турнири. Другите две попадения за гостите вкараха Кенет Варгас и Кейлъм Нюуенхоф, а за Еърдриониънс се разписа Адам Фризел.

За четвъртфиналите се класира и Селтик. "Детелините" нямаха проблеми срещу Сейнт Мирън и се наложиха с 2:0 като гост. Резултата откри Киого Фурухаши в 15-ата минута, а в началото на второто полувреме друг японец - Дайзен Маеда, реши всичко в полза на тима, воден от Брендън Роджърс.

Следващият съперник на Селтик е Ливингстън.