Николай Тодоров вкара гол на Димитър Митов в Шотландия

Еърдриониънс взе още един скалп на отбор от Премиършип и се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Шотландия. "Българското" дерби беше решено с гол на Николай Тодоров. Родният нападател се разписа във вратата на национала Димитър Митов и донесе успеха с 1:0 на домакините.

Еърдриониънс има амбицията да влезе в елита през този сезон, но играе с всички сили и в турнира за националната купа навръх стогодишнината от спечелването на трофея. Домакините създадоха по-чистите положения, но няколко добри намеси на Митов им попречиха да поведат още до почивката.

В 54-ата минута Крейг Уотсън насочи топката към далечната греда, където Тодоров бе заел добра позиция и отблизо не сгреши. Това беше четвърти пореден мач, в който българският наапдател успява да отбележи. До края най-добрата възможност за Сейнт Джонстън се откри пред бившата звезда на ЦСКА - София Греъм Кери, но неговият удар мина встрани от целта.

Грандът Рейнджърс нямаше проблеми при визитата си на Дъмбартън. "Сините" от "Айброкс" спечелиха с 4:1 след попадения на Джон Лундстрам, Сирил Десерс, Джеймс Таверние (д.) и Скот Райт. Напред продължават още Хартс, Хибърниън, Сейнт Мирън, Мъдръуел, Килмарнък и Ливингстън. Утре Селтик ще посрещне непретенциозния Бъки Тисъл.