Селтик вкара само пет на тим от пета дивизия

Селтик е поредният отбор, който се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Шотландия. Грандът от Глазгоу имаше протоколен двубой срещу подвизаващия се в петото ниво на местния футбол Бъки Тисъл и спечели с 5:0. "Детелините" играха с повече резерви, но спокойно можеха да стигнат и до още по-убедителен резултат, ако не бяха многото пропуски на нападателите.

Пауло Бернардо откри резултата на "Селтик Парк" в 25-ата минута, а през първото полувреме точни за "зелено-белите" бяха още Один Холм с дебютото си попадение и Киого Фурухаши. След почивката Луис Палма и Роко Вата оформиха комфортната победа на тима, воден от Брендън Роджърс.

Николай Тодоров вкара гол на Димитър Митов в Шотландия

Вчера Рейнджърс също се класира за следващия кръг след победа с 4:1 над Дъмбартън, а напред продължава и Еърдриониънс, който победи с 1:0 Сейнт Джонстън с гол на българския нападател Николай Тодоров.