Допринесоха ли Рюдигер и Кепа за ключовите спасявания на Лунин срещу Сити?

Вратарят на Реал Мадрид Андрий Лунин определено беше големият герой за своя отбор при победата след дузпи, с която „лос бланкос“ детронираха Манчестър Сити в ¼-финалите на Шампионската лига.

Реал Мадрид издържа 120-минутен натиск, а после детронира Манчестър Сити след дузпи

Стражът направи невероятните 8 спасявания за ремито 1:1 след 120 минути, а по-късно се справи и с изпълненията на Бернардо Силва и Матео Ковачич от бялата точка. В социалните мрежи обаче се появи видео, в което се загатва, че Лунин е получил помощ за отразяването на дузпата на хърватина. На него се вижда как Антонио Рюдигер сочи на своя съотборник, че противниковият халф ще стреля вдясно от вратаря. Така и стана, а украинецът се метна в правилната посока и спаси удара, което се оказа решаващо за крайния успех.

Както е известно, Рюдигер и Ковачич бяха съотборници в Челси между 2019 и 2022 година, така че бранителят е отлично запознат с футболните навици на полузащитника, който също е бил част от състава на Реал Мадрид в миналото.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

В друг клип пък се припомня, че Силва вече е вкарвал дузпа в центъра на вратата срещу Кепа Арисабалага в мач между Сити и Челси. Затова е възможно преотстъпеният от лондончани вратар да е предупредил Лунин, че португалецът отново ще бие в същото място. Играчът на „гражданите“ насочи топката именно в центъра, а съперниковият страж с лекота улови топката, след което дойде и спасяването му при изстрела на Ковачич.

Снимки: Gettyimages