Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

Антонели стартира тестовата си програма с Мерцедес

Андреа Кими Антонели стартира днес тестовата си програма с Мерцедес, която ще е много важна за това дали младокът от Формула 2 ще има реални шансове да се пребори за титулярно място в тима на бившите световни шампиони. Тото Волф държи много на Антонели и се предполага, че той иска да го вкара във Формула 1 до две години.

Днес изпитанията на Антонели стартират на пистата „Ред Бул Ринг” с Мерцедес W12 – автомобилът, с който Мерцедес спечели световната титла при конструкторите във Формула 1 през 2021 година.

Тото Волф: Завръщането в Китай е важно за Формула 1

Антонели ще кара днес и утре в Австрия, а по-късно този сезон ще направи и тестове с болида на Мерцедес от 2022 година, за да натрупа опит и с автомобил с граунд ефект.

Антонели с първи тест във Формула 1 по-късно този месец

Антонели пропусна Формула 3 и от малките формули скочи директно във Формула 2 за този сезон като след първите три състезателни уикенда заема 9-ото място в класирането.