Десподов и компания осъществиха обрат за нова победа над любим съперник

Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов изигра едно полувреме при успеха на ПАОК с 3:1 срещу гостуващия Ламия в двубой от шампионската група в гръцкия елит. По този начин солунци записаха 15-а поредна шампионатна победа срещу този опонент.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Мачът започна кошмарно за домакините, след като още в седмата минута неразбирателство между вратаря Доминик Котарски и централния бранител Томаш Кеджиора позволи на Рубен Мартинес да прати топката в опразнената врата и с това да даде аванс на гостите. В 15-ата минута Сотирис Цилулис също се разписа за гостите, но при вдигнат флаг за засада. За сметка на това ПАОК успя да стигне до изравнително попадение, като то дойде в добавеното време преди почивката. Тогава Андрия Живкович изпълни корнер по заучен начин, комбинирайки с Десподов, след което центрира към непокрития Янис Михалидис, който беше точен с глава.

Преди да започне второто полувреме Десподов отстъпи мястото си на терена на Тайсон. След почивката неговият отбор наложи тотален натиск и това даде резултат в 70-ата минута, когато Щефан Шваб направи обрата пълен с хубав шут от дъгата на наказателното поле след втората асистенция на Живкович в мача. Домакините дори стигнаха до трети гол, тъй като в 86-ата минута си спечелиха дузпа за фал на Адам Цанетопулос срещу Мбвана Самата. Така Шваб оформи крайното 3:1 с втория си гол за деня.

Така ПАОК събра 65 точки и излезе на върха в класирането преди тазвечерния сблъсък между втория АЕК и третия Панатинайкос.

Снимки: Imago