Кирил Десподов и ПАОК тотално надиграха и разбиха Динамо (Загреб)

ПАОК на Кирил Десподов разби с 5:1 Динамо (Загреб) и се класира за четвъртфиналите в Лига Европа. Гостите, които бяха загубили с 2:0 първият двубой, успяха да обърнат общия резултат още през първата част, когато три попадения вкараха Абдул Рахман Баба (27’), Петър Сучич (34’ автогол) и Брендън Томас (42’). Арбер Ходжа (49’) успя да намали изоставането на Динамо в началото на втората част, но нови голове на Константинос Кулиеракис (73’) и Андрия Живкович (88’ дузпа) сложиха точка на спора. Последното пето попадение от 11-метров наказателен удар пък дойде след нарушение срещу Кирил Десподов, който се появи в игра в средата на второто полувреме.

Първата отлична възможност за домакините дойде след четвърт час игра, когато Андрия Живкович центрира добре от фал, а топката бе засечена от Константинос Кулиеракис, но вратарят спаси. Домакините продължиха да са много по-активния тим в предни позиции, а хърватите опитваха спорадични контраатаки, но без да застрашават сериозно вратата на домакините.

Домакините стигигнаха до гол десет минути по-късно, когато този път от корнер топката бе отклонена на първа греда именно от Кулиеракис, а този път неговият съотборник в защитата Абдул Рахман Баба отблизо прати топката в мрежата за 1:0.

Централният бранител Константинос Кулиеракис продължи да бъде основна заплаха за отбраната на гостите и именно той успя да изравни общия резултат в двата двубоя, вкарвайки втори гол на сметката на ПАОК в 34-ата минута. Тогава той стреля извън наказателното поле, топката се отклони в тялото на бранител и залъга вратаря, влизайки във вратата. Голът обаче бе записан на името на Сучич именно заради рикошета в гърба му.

Домакините нанесоха изключително сериозен трети удар на Динамо (Загреб) точно преди почивката. Ново центриране отляво бе засечено от напълно непокрития в наказателното поле Брендън Томас, който с глава реализира. Втора асистенция в двубоя пък записа Кулиеракис.

Гостите от Хърватия започнаха доста по-мобилизирано втората част и успяха да намалят изоставането си още преди да са изминали пет минути, когато Арбер Ходжа се възползва от грешка на бранител и с плътен удар реализира за 3:1 и по този начин изравни общия резултат в двата сблъсъка. Кирил Десподов се появи на терена в 67-ата минута на мястото на Тайсон.

Домакините от ПАОК вкараха четвърто попадение в 72-ата минута след центриране именно на българския национал от корнер, довело до поредно разбъркване в наказателното поле и за пореден път най-съобразителен се оказа Константос Кулиеракис, който този път с гърди успя да вкара. Този път той записа името си сред голмайсторите, след като през първата част негов гол бе записан като автогол.

Точка на спора окончателно бе сложена две минути преди края на редовното време. Тогава българският национал Кирил Десподов бе изведен великолепно в предни позиции, успя да надбяга Йосип Мишич, който го фаулира и съдията посочи бялата точка. Андрия Живкович застана зад топката и реализира за 5:1. Така ПАОК заедно с Десподов си осигури място в четвъртфиналите в Лига Европа.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!