Димитровград подчини Родопа

В Димитровград, едноименния тим надви Родопа (Смолян) с 4:2. Срещата е от 28-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Очакванията на домакините за тежък мач се потвърдиха, въпреки победата. Те започнаха по-добре и Филип Сантов вкара два пъти през първото полувреме – 25-а и 32-ата минута. Въпреки двете принудителни смени на Горан Ахмед и Христо Димитров, скоро след почивката Григор Георгиев направи аванса категоричен.

Макар и с доста млади попълнения, смолянския тим не се предаде. Михаел Кисьов намали в 67-ата минута. Капитанът Теодор Стефанов пък върна интригата в 75-ата минута – 3:2. Очакваше изравняване, когато Димитър Алексиев реализира за окончателното 4:2 в 82-ата минута. Снимка: ФК Димитровград 1947 - фейсбук