Леверкузен направи решителна крачка към дубъла в Германия

Байер (Леверкузен) е почти сигурен шампион в Бундеслигата, но продължава на 1/4-финалите в Лига Европа, а вече е и финалист за Купата на Германия. На полуфиналите отборът на Чаби Алонсо срази с 4:0 Фортуна (Дюселдорф) и в спора за трофея ще се изправи срещу втородивизионния Кайзерслаутерн, който вчера елиминира сензацията Саарбрюкен.

Леверкузен вкара три гола до почивката, дело на Джереми Фримпонг, Амин Адли и Флориан Виртц, а през второто полувреме младата звезда на "аспирините" се разписа още веднъж, този път от дузпа.

В 7-ата минута десният бек Фримпонг откри в полза на домакините. Той получи топката в близост до вратарското поле и с всичка сила я прати в мрежата - 1:0. Второто попадение реализира Амин Адли в средата на първата част. Виртц направи асистенция към мароканеца, който с премерен удар по диагонала преодоля Флориан Кастенмайер.

В 36-ата минута двамата си размениха ролите. Адли подаде на Виртц и резултатът стана 3:0. Гостите отдавна вече нямаха съпротивителни сили, а през второто полувреме Леверкузен намали оборотите и вкара само един гол. Той падна в 64-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка. Зад топката застана Флориан Виртц, който с лекота оформи крайното 4:0.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages