Ал Ахли почти отказа Ал-Итихад от битката за бронза

Ал Ахли постигна ключова победа срещу пряк конкурент за топ 3 в първенството на Саудитска Арабия. Тимът на Матиас Ясле надви с 1:0 шампиона Ал-Итихад в дербито на 26-ия кръг.

Единственият гол в мача падна в 34-тата минута, а негов автор бе Фирас Ал Бурайкан. Той засече перфектно центриране на Роберто Фирмино отляво и от движение прати топката във вратата.

Ал-Итихад опита да се върне в мача и имаше своите шансове, но и вратарят на домакините Едуар Менди се прояви с няколко брилянтни намеси, а веднъж и гредата спря удар на Нголо Канте.

Ал Ахли пък може да съжалява, че втори техен гол не бе зачетен. Роберто Фирмино прати топката в мрежата в 83-тата минута, но се оказа, че е бил в засада.

С този успех Ал Ахли събра актив от 51 точки на 3-тата позиция и се откъсна на 5 пред Ал-Итихад, който остава 4-ти с 46 точки до момента.

Междувременно се изиграха още два мача от кръга, в които Ал Халеей победи като гост Ал-Раид с 1:0, а Ал Хазем и Дамак направиха нулево реми.