Безпроблемна победа прати Интер на 14 точки пред Милан

Водачът в Серия "А" Интер постигна победа с 2:0 срещу гостуващия Емполи в среща от 30-ия кръг. Попадения на Федерико Димарко (6') и Алексис Санчес (81') осигуриха успеха на "нерадзурите", които вече имат цели 14 точки преднина пред втория в класирането Милан. Отборът на Симоне Индзаги не игра на максимума от възможностите си, но направи достатъчно, за да подчини един от съставите, застрашени от изпадане.

Двубоят между двата отбора през есента завърши с минимален успех на Интер - 1:0. Грандът от Милано обаче имаше едно наум, защото при предишното си домакинство на Емполи отстъпи със същия резултат.

В предни позиции за Интер започнаха Лаутаро Мартинес и възстановеният от контузията си Маркюс Тюрам. На вратата застана Емилиано Аудеро, който замести получилия травма с националния отбор на Швейцария Ян Зомер. Тримата в защита за домакините бяха Бенжамен Павар, Франческо Ачерби и Алесандро Бастони, по фланговете играеха Матео Дармиан и Федерико Димарко, а в средата на терена се разчиташе на Хенрих Мхитарян, Хакан Чалханоолу и Николо Барела.

Старши треньорът на Емполи Давиде Никола заложи на Мбайе Нианг като централен нападател, а от втора позиция атакуваха Шимон Журковски и Николо Камбиаги. Ветераните Матия Дестро и Франческо Капуто бяха сред резервите, а заради контузии мача на "Джузепе Меаца" пропуснаха Етрит Бериша, Ардиан Исмайли и Тайрън Ебуехи.

Още в 4-ата минута Интер имаше възможност да открие резултата, но вратарят на гостите Елия Каприле изпревари Лаутаро Мартинес. Следващата опасна атака на домакините обаче завърши с попадение. Бастони видя свободния Димарко и по перфектен начин го намери, а неговият удар с левия крак спря в мрежата на Емполи. Футболистите на Спалети продължиха да притискат съперника, а гостите изглеждаха неспособни да се противопоставят.

В 16-ата минута Тюрам закъсня със стотни от секундата да засече центриране от левия фланг. След това пък Бастони проби на скорост и шутира в близкия ъгъл, но топката срещна гредата. В средата на полувремето Емполи пренесе действията по-далеч от вратата си, а Интер дебнеше, за да накаже съперника с контраатаки. В 29-ата минута Разван Марин стреля силно извън наказателното поле, но Аудеро проследи пътя на топката и успя да избие в корнер.

Интер се постресна и вдигна оборотите в търсене на втори гол. Шут на Мхитарян рикошира в защитник на Емполи и топката излезе в ъглов удар. Малко преди почивката Матео Дармиан накара публиката да го аплодира, след като се освободи от двама играчи на гостите със зрелищен финт. Въпреки преднината в резултата, остана усещането, че Интер изигра полувремето доста вяло и можеше да си изпати при някоя от атаките на гостите.

Емполи нямаше никакво намерение да изпада в глуха защита и в първите минути след почивката отново се опита да е по-активният отбор. Интер обаче не даваше много възможности на тосканци да застрашат вратата на Аудеро. Опасен изстрел на Барела мина на сантиметри от гредата. После пък шут на Павар срещна тялото на негов съотборник. "Нерадзурите" изпълниха и няколко поредни корнера, но нито един от тях не създаде проблеми за защитата на Емполи.

В средата на втората част Индзаги пусна в игра Кристиян Аслани и Карлос Аугусто на местата на Чалханоолу и голмайстора Димарко. Давиде Никола също погледна към резервната скамейка и освежи състава си с включването на Либерато Какас и Джакопо Фацини. Четвърт час преди края Лаутаро Мартинес също беше заменен и не остана никак доволен от това. Мястото на аржентинеца зае Алексис Санчес, а Бастони отстъпи своето на Дензъл Дъмфрис.

Именно комбинация между Дъмфрис и Санчес подпечата победата на Интер в 81-ата минута. Нидерландецът напредна отдясно и пусна прострелно подаване, а Санчес беше на точното място, за да се разпише на празна врата. Чилиецът не уцели добре топката, но въпреки това я прати в мрежата за 2:0. В малкото оставащо време Интер умело контролираше събитията на терена и спокойно дочака последния съдийски сигнал.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages