АПОЕЛ и Костадинов спечелиха ключов мач в битката за титлата

АПОЕЛ (Никозия) постигна изключително важна победа в битката за титлата на Кипър. Георги Костадинов и компания надделяха с 2:1 в гостуването си на основния си конкурент АЕК (Ларнака) от 5-ия кръг на Шампионския плейоф. Българският национал започна като титуляр за своя тим и остана на терена 72 минути, преди да бъде заменен от Гиорги Квилитая.

Срещата не започна добре за АПОЕЛ, който рано получи гол в своята врата. Още в 9-ата минута Франко Тонгия даде преднина на АЕК със страхотен изстрел от ъгъла на наказателното поле.

Гостите обаче успяха да направят обрат в края. Първо Томане възстанови равенството с глава след центриране от фаул в 75-ата минута.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В 82-рата минута АПОЕЛ направи и пълен обрат. Точен за 1:2 бе Дюмерси Ндонгала, засичайки отблизо центриране на Квилитая.

Така АПОЕЛ събра актив от 66 точки и се откъсна на върха на класирането пред АЕК, който остава на 2-рата позиция с 62 точки.