Георги Костадинов остави АПОЕЛ на върха

Бившият национал Георги Костадинов отбеляза втория си гол от началото на сезона в Кипър и донесе важна победа на АПОЕЛ. Грандът от Никозия се наложи с минималното 1:0 над последния в класирането Докса и запази аванса си от 3 точки пред преследвача Арис Лимасол преди старта на плейофите.

Костадинов беше точен с глава в 62-ата минута, когато засече центриране на Георгиос Ефрем и прати топката в мрежата. Гостите имаха и други положения, но ги пропуснаха и трябваше да треперят до финалните секунди на двубоя.

За Докса цял мач игра Димитър Велковски. Неговият тим инкасира трето поредно поражение и се намира в дъното на таблицата със скромните 12 точки.

Арис Лимасол нямаше проблеми в градското дерби с АЕЛ и постигна разгромен успех с 4:0. Георги Минчев не взе участие в срещата за символичните гости, които тотално се провалиха до почивката и получиха 4 гола още до 31-ата минута.

В 9-ата минута резултатът вече беше 3:0 след две попадения на Александър Кокорин и едно на Кажу. Яник Гомис довърши АЕЛ след половин час игра.

Арис е втори в подреждането с 56 точки, а АЕЛ е на 9-а позиция с актив от 30 точки.

Снимки: sport-fm.com.cy

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!