Чехия обърна Армения

Отборът на Чехия надви тима на Армения с 2:1 в приятелски мач. Двубоят се изигра в Прага по време на паузата в клубния футбол покрай заключителните плейофни срещи за Евро 2024

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Гостите откриха резултата с гол в 14-ата минута на Едгар Севикян след асистенция на Камо Ованесян.

В добавеното време на първата част Ладислав Крейчи II изравни, като асистенцията за попадението бе на халфа на Фиорентина - Антонин Барак. Крайният резултат бе оформен Томас Хори в 77-ата минута.

Чехите ще играят на предстоящите европейски футболни финали в Германия, като ще бъдат в група “F” заедно с отборите на Турция и Португалия, както и на класиралите се играчи на Грузия след драматичен плейоф срещу шампиона от 2004 г. - Гърция.

Историческо: Грузия ще играе на Евро 2024 след триумф над Гърция

Арменците пък пропускат форума и ще имат две контроли през юни, след което подновяват официалните мачове в битките от Лигата на нациите.

Грузия, Украйна и Полша се добраха до Евро 2024 след невиждана драма и в трите мача