Хьойберг с гол и асистенция за победа на Дания

Дания продължи подготовката си за финалите на Евро 2024 с победа срещу Фарьорските острови с 2:0. Срещата се игра на стадиона на Брьондби в Копенхаген, а над всички в състава на "червения динамит" беше капитанът Пиер-Емил Хьойберг, който отбеляза единия гол и асистира за другия.

Хьойберг откри резултата в 8-ата минута след пас на Андерс Дрейер и прецизен удар отблизо. До почивката датчаните пропуснаха доста положения, а техният съперник рядко поглеждаше към вратата на Фредерик Рьонов. В 52-ата минута появилият се като резерва Дарами получи подаване от Хьойберг и се разписа за 2:0.

Лошата новина за Дания е, че в 70-ата минута Дарами се контузи и беше принудително заменен, като още не е ясно дали травмата на нападателя е сериозна.

До старта на Евро 2024 на Дания предстоят още две проверки - срещу Швеция на 5 юни и срещу Норвегия на 8 юни.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!