Колумбия спря победната серия на Испания

Колумбия спря серията от 6 поредни победи на Испания. Южноамериканците спечелиха с 1:0 контролната среща между двата тима, играна на "Лондон Стейдиъм" в Англия. Единственият гол в мача отбеляза Даниел Муньос в 61-вата минута, но той се оказа достатъчен за тима му да запише престижен успех над един от най-силните отбори в Европа.

Луис де ла Фуенте бе избрал да започне мача с Хоселу на върха на атаката и зад гърба му Жерард Морено, Пабло Сарабия и Микел Оярсабал. В средата на терена пък си партнираха Микел Мерино и Мартин Субименди.

Нестор Лоренсо пък заложи на Рафаел Боре, Луис Диас и Хамес Родригес в предни позиции. В средата на терена си партнираха Йохан Мохика и Йон Ариас, а в ролята на халф-бекове се изявяваха Карлос Куеста и Кевин Кастано.

Първият точен удар в мача бе отправен от Алехандро Грималдо, но не успя особено да затрудни вратаря на Колумбия Камило Варгас, който уверено улови.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

След това в 9-ата минута Микел Мерино се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля с глава, но над вратата.

Играчите на "Ла Фурия" продължаваха да създават по-добрите опасности. В 18-ата минута Грималдо центрира отляво и сложи топката на главата на Вивиан, който обаче не успя да я насочи в очертанията на вратата.

Колумбия създаде първата си по-добра възможност в 21-вата минута след заучено положение от фаул. Матуо Касиера получи пред наказателното поле и стреля, но в ръцете на Давид Рая.

В самия край на полувремето южноамериканците отправиха нов точен изстрел. Този път той бе дело на Йон Ариас от далечна дистанция, но отново не успя да затрудни Давид Рая.

Втората част започна с голям шанс за Испания. Лапорт свали с глава към Алваро Мората в наказателното поле и нападателят стреля от воле, но вратарят спаси.

Колумбия обаче също стигна до добро положение в 56-ата минута, когато Хамес Родригес стреля опасно от дистанция и Алекс Ремиро трябваше да прави важно спасяване под гредата.

В 61-вата минута южноамериканците откриха резултата. Луис Диас получи по лявото крило, финтира защитник и центрира за Даниел Муньос, който с акробатичен удар успя да порази вратата за 0:1.

Испания опита да реагира бързо и в 70-ата минута Педро Поро отправи истински снаряд от воле, но на сантиметри от гредата.

След това в 79-ата минута Алехандро Грималдо стреля опасно от фаул, но отново покрай вратата.

Минута по-късно Алекс Баена бе изведен на добра позиция в наказателното поле, но отправи разочароващ удар, който не затрудни вратаря.

Колумбия пък можеше да реши всичко в 86-ата минута, когато Даниел Муньос отправи удар във вратата, но Алекс Ремиро спаси.

В крайна сметка Колумбия се поздрави с победата и зарадва немалкото свои привърженици, които бяха на стадиона. Южноамериканците ще изиграят още една контрола в Европа, като тя ще е на "Метрополитано" в Мадрид срещу Румъния на 26 март. Испания също има насрочена още една проверка, която ще е на същата дата срещу Бразилия на "Сантиаго Бернабеу".