Резултати от третия ден на "Дан Колов - Никола Петров"

Стоян Кубатов по страхотен начин взе реванш срещу световния шампион Ибрахим Ганем (Франция) в полуфинален двубой от третия ден на 61-то издание на международния турнир по борба “Дан Колов - Никола Петров”, който Sportal.bg излъчи на живо. В първата среща между двамата на световното първенство през 2023-а Ганем надделя с резултат 5:1. Тогава българинът стана пети в категория до 72 килограма, а сега двамата се срещнаха на полуфиналите в по-високата категория до 77 килограма.

59 Турнир по борба "Дан Колов-Никола Петров" - полуфинали и финали мъже/ жени

Със 7:1 и прекрасно представяне Кубатов постигна изключително престижна победа над именития си съперник и се класира на финала.

При 125-килограмовите на свободния стил Георги Иванов, европейски шампион за кадети, постигна два убедителни успеха - 15:4 срещу Георги Велев и срещу Йоханес Луденер (Австрия) с 10:0. И утре ще има още две срещи.

Срещите от сутрешния сеанс бяха изгледани от именития Валентин Йорданов, както и от редица изявени наши борци от близкото минало.

В полуфиналите днес имахме двама наши представители - Ирена Бинкова (55), която спори с Чахинез Рабин (Алжир).

Със страхотна "мелница" и туш веднага след нея в началото на втората част на схватката Бинкова се класира на финала в неделя. Георги Аначков загуби категорично от Янис Нифри (Франция) при 67-килограмовите на класическия стил.

В първата среща от финалите София Георгиева загуби от тунизийката Кадижа Жласи в категория до 68 кг. Шампионка в дизивията обаче стана българката Юлиана Янева с чудесен успех с технически туш над китайката Ман Джанг.

Титла за Янева на "Дан Колов - Никола Петров"

Семен Новиков спечели титлата в класически стил до категория 87 кг след успех на финала над Ивайло Димитров.

Новиков спечели български финал на "Дан Колов - Никола Петров"

Калоян Иванов загуби от китаеца Дженг Ли спора за третото място в категория до 87 кг.

Ивайло Тисов разпиля с технически тушТаньо Танев в борбата за бронзов медал в категория до 57 кг свободен стил.

Рамазан Рамазанов спечели български финал срещу Мирослав Киров в категория до 74 кг свободен стил.

Рамазан Рамазанов показа класа в български финал на "Дан Колов - Никола Петров"

Биляна Дудова загуби финала в категория до 62 кг от Синюан Сун.