Биляна Дудова загуби финала си на "Дан Колов - Никола Петров"

Биляна Дудова загуби финала в категория до 62 кг от Синюан Сун на турнира “Дан Колов - Никола Петров”, който е излъчван на живо от Sportal.bg.

Китайката в самото начало получи предупреждение за извиване на пръстите, а после трябваше да приеме, че Дудова ѝ контролира по отличен начин дясната ръка. Часовникът беше приложен срещу Сун и тя трябваше да търси успешна атака в следващите 30 секунди. Биляна контролираше добре главата и търсеше повече захвати. Страхотната защита на българката ѝ осигури точка след изтичане на времето за атака на опонентката.

След почивката Дудова не можа да се ориентира добре при акция на съперницата и стъпи извън очертанията на тепиха, допускайки изравняване 1:1. След неуспешно обжалване на ситуацията българката трябваше да изостане с 1:2. Следващите минути бяха много оспоравни, като Сун пробваше дълбоки гмуркания в двата крака на съперницата. За съжаление, китайката избута Дудова извън тепиха и поведе с 3:1.

Сун беше наказана с точка за пореден непозволен захват - 3:2. Оставащите мигове до края обаче не бяха употребени успешно от Дудова и тя трябваше да приеме поражението.