Танчо Калпаков: Знаем своята сила

Старши треньорът на Марек Танчо Калпаков похвали своите футболисти след победата срещу Спартак (Варна). Дупничани се доближиха само на точка от второто място, което дава право на директна промоция в елита.

"Трудно се играе на "Бончук", знаем своята сила. Идеята ни беше от самото начало да излезем агресивни и ако можем да вкараме публиката в мача. За наше щастие това сработи, имахме шанса да отбележим първи гол. Имахме и още една чиста ситуация в края на първото полувреме, с която можеше да поведем 2:0.

Марек наказа грешките на Спартак (Варна) и заплете интригата в челото

Знаем силата на Спартак (Варна) - един от най-добрите отбори в групата, но мисля, че днес успяхме да им се противопоставим успешно. Идеята ни за второто полувреме беше да не им даваме да влязат в игровия ритъм. Щастливи сме, че планът ни сработи и успяхме да победим.

Кирилов: Липсваше ни агресия

Важно е да излизаме с поуки от всяка една среща. Ръководството успокои играчите след загубата в Ловеч. Днес наистина искахме да се покажем срещу един от най-силните отбори.

Не ни е на дневен ред влизане в елита, но момчетата имат амбиция да побеждават във всеки един мач, пък докъдето стигнем. Уважаваме всеки един съперник, но отиваме в Разград за победа", каза Калпаков.