Марек наказа грешките на Спартак (Варна) и заплете интригата в челото

Марек спечели дербито от 24-тия кръг на Втора лига срещу Спартак (Варна) с 2:1 на стадион "Бончук". Домакините бяха по-добрият отбор и съвсем заслужено се поздравиха с успеха. Веселин Любомиров откри резултата в 18-ата минута, а през второто полувреме Николай Ганчев (73’) подпечата победата на своя тим. Джейми Емпие върна един гол в добавеното време, но "соколите" нямаха сили за нещо повече.

Двубоят предложи много битка, но футболистите на Танчо Калпаков се оказаха с по-здрави нерви и отново се добраха до трите точки, след като в предния кръг допуснаха късен обрат от Литекс. След днешната среща възелът в челото на класирането се заплете още повече.

Въпреки поражението, варненци остават на втората позиция, но вече имат само една точка преднина пред дупничани. Отборът, воден от Росен Кирилов, има в своя актив 45, докато Марек е с 44.

Още в първите секунди на срещата се стигна до неприятен инцидент в центъра на терена. Веселин Любомиров и Йоан Бауренски сблъскаха главите си в борба за висока топка и рано-рано се наложи намесата на медицинските щабове. Въпреки по-агресивното начало от двата отбора, до 15-ата минута липсваха опасни положения пред вратарите.

В 18-ата минута Марек поведе след груба грешка на Георги Георгиев. Стражът на "соколите" допусна сериозна неточност при изнасянето на топката и я изпрати право в краката на Веселин Любомиров. Играчът на дупничани не се поколеба да стреля въпреки далечното разстояние до вратата. Ударът му обаче беше много прецизен и напусналият своята голлиния Георгиев не успя да реагира.

В средата на първото полувреме Румен Руменов шутира опасно от дистанция, но Костадинов внимаваше и изби в корнер. В 29-ата минута вратарят на Марек не се намеси по най-добрия начин при центриране в наказателното поле и беше близо до това да вкара своя тим в беля, но бързо поправи грешката си.

Малко след това варненци изявиха сериозни претенции за дузпа, след като Ахмедов се строполи в наказателното поле след контакт с Мартин Кавдански, но главният съдия беше на добра позиция и прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

В края на първата част футболистите на Танчо Калпаков бяха близо до реализирането на втори гол. След центриране от корнер се получи разбъркване пред вратата на Спартак (Варна), а изстрелът с глава на Димитър Илиев срещна левия страничен стълб.

След почивката двата отбора започнаха равностойно и нямаше голови ситуации пред Константин Костадинов и Георги Георгиев.

В 73-тата минута домакините удвоиха преднината си. Николай Ганчев пое добре топката около центъра, напредна и изведе Иван Колев на чудесна позиция. Последният стреля, но стражът на Спартак се намеси. В близост до вратата дебнеше именно Ганчев, който промуши кълбото между краката на Георги Георгиев - 2:0.

Гостите върнаха интригата в първата минута от добавеното време. Влезлият като резерва Джейми Емпие се оказа на точното място в наказателното поле, за да засече подаване на Ахмедов и необезпокояван да изпрати топката в мрежата на Марек.

МАРЕК 2:1 СПАРТАК (ВН)

1:0 Веселин Любомиров (18)
2:0 Николай Ганчев (73)
2:1 Джейми Емпие (90+1)

Стартови състави:

МАРЕК: 21. Константин Костадинов, 32. Александър Башлиев, 9. Росен Йорданов, 35. Мартин Кавдански, 44. Христо Каймакански, 19. Християн Джаджаров, 71. Димитър Илиев, 77. Милен Иванов (К), 13. Веселин Любомиров, 10. Николай Ганчев, 27. Иван Колев

СПАРТАК (ВН): 23. Георги Георгиев, 31. Дмитро Семенив, 4. Радослав Терзиев, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев, 5. Йоан Бауренски, 45. Даниел Начев, 10. Румен Руменов, 14. Ивей Ромееш, 11. Виктор Митев, 29. Ахмед Ахмедов