Автогол от съблекалнята донесе дългоочаквана победа на Галатасарай над Бешикташ

Турският шампион Галатасарай записа успех с 1:0 като гост на Бешикташ в истанбулското дерби от 28-ия кръг на Сюпер Лиг. Така „Джим Бом“ спечели за първи път в шампионатна визита на градския си съперник от 4 януари 2015 година насам, когато победи с 2:0.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

В мач, който не изобилстваше от голови положения, единственото попадение дойде още във втората минута. Тогава при центриране от корнер Али Мусрати с глава прати топката в собствената си мрежа. В 34-тата минута гредата спря рикоширал удар на Милот Рашица, така че гостите запазиха своята преднина. „Орлите“ пък завършиха срещата в намален състав, след като в самия край на редовното време Омар Коли получи директен червен картон заради своя груб фал срещу Баръш Йълмаз след намесата на ВАР.

Така с деветата си поредна шампионатна победа Галатасарай остава на върха в класирането с актив от 75 точки, докато Бешикташ е на четвъртата позиция с 46 пункта, като тимът прекъсна серията си от шест срещи без загуба във всички турнири.