Червен картон срина тотално звездната селекция на Галатасарай в Прага

Спарта (Прага) разби с 4:1 Галатасарай и с общ резултат 6:4 чешкият тим продължава напред в Лига Европа. Ключов момент в мача се оказа директният червен картон на Каан Айхан в 70-ата минута при резултат 1:1, след който дойде тоталния срив в звезната селекция на турците.

Домакините успяха да поведат още в 8-мата минута. Разписалият се и в първия мач Ангело Пресиадо бе изведен чудесно от Каан Кайринен сам срещу Фернандо Муслера и елегантно чукна топката над него - 1:0 за Спарта (Прага). Само осем минути по-късно обаче Галатасарай успя да изравни. Дрис Мертенс центрира от пряк свободен удар, а Давинсон Санчес плонжира и с глава нацели напречната греда след намесата на Петер Йенсен. Най-съобразителен при последвалото разбъркване обаче бе Абдюлкерим Бардакджъ, който също с глава възстанови равенството. До края на полувремето Муслера успя да избие опасен удар на Виктор Олатунджи, а гол на Ян Кухта бе отменен след намеса на ВАР заради засада.

През втората част отново Олатунджи имаше добра възможност 55-ата минута, но шутът му мина на сантиметри от вратата на Галатасарай. Четири минути по-късно Мертенс също стреля опасно, но бе неточен. В 70-ата минута обаче настъпи ключов момент в мача, когато Каан Айхан извърши грубо нарушение срещу Лукаш Хараслин. Първоначално играчът на Галатасарай получи жълт картон, но след преглед с ВАР реферът Антъни Тейлър промени решението си и му показа директен червен картон.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Спарта (Прага) веднага се възползва от численото си предимство. Така се стигна до 74-тата минута, когато Ярослав Зелени центрира опасно, а резервата Индрит Тучи с глава засече в мрежата на Муслера - 2:1 за Спарта (Прага). Шест минути по-късно интригата в мача приключи. Голмайсторът Тучи пусна чудесно извеждащо подаване към Хараслин, който с елегантен удар намери за трети път мрежата на Галатасарай. До края на срещата имаше време за още едно попадение за Спарта (Прага), отбелязано в шестата минута на продължението от Ян Кухта, който оформи разгромното 4:1 за чехите.

Снимки: Imago