Фейенорд също не успя да спре впечатляващата непобедима серия на ПСВ

Отборите на ПСВ Айндховен и Фейенорд направиха зрелищно реми 2:2 на „Филипс“ в дербито от 24-ия кръг на Ередивизи. Така домакините остават непобедени в първенството през този сезон с 21 успеха и 3 равенства.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Мачът започна чудесно за ПСВ, който поведе още в четвъртата минута. Тогава Люк де Йонг пусна пас към Малик Тилман, който първо прокара топката между краката на Давид Ханчко, а след това откри резултата с шут по земя. Ротердамци обаче успяха да осъществят пълен обрат. В 22-ата минута Янкубах Минтех отне топката от Оливие Боскали пред наказателното му поле, след което финтира Валтер Бенитес и прати топката в опразнената мрежа. В 61-вата минута пък Сантиаго Хименес се разписа с удар отблизо след подаване на Лутсхарел Геертрюда. Все пак Айндховен успя да избегне поражението с гол на резервата Гуус Тил, който в 71-вата минута беше точен от воле след втората асистенция на Де Йонг в мача.

ПСВ остава убедителен лидер в класирането с 66 точки или с десет повече от втория, а именно Фейенорд.

Снимки: Imago