Словак и чех пратиха Фейенорд на финал

Фейенорд е първият финалист за Купата на Нидерландия. Отборът от Ротердам надви трудно на своя "Де Кайп" втородивизионния Грьонинген с 2:1 и ще спори за трофея с победителя от двойката НЕК Неймеген - Камбуур.

Домакините трябваше да правят обрат, след като Ларос Дуарте даде преднина на Грьонинген в 31-ата минута. Разликата в класите си пролича през второто полувреме, когато Фейенорд рязко вдигна оборотите.

В 61-ата минута Давид Ханцко изравни. Словашкият защитник засече центриране на Калвин Стенгс и не остави шансове на вратаря Хиде Юриъс. Победата на Фейенорд донесе Ондрей Лингър в 83-ата минута. Чехът се бе появил на терена секунди по-рано и използва подаване на друга резерва - Лука Иванушец, за да прати тима си на финала.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!