ПСВ Айндховен се подигра с отбора на Филип Кръстев

Водачът в Ередивизи ПСВ Айндховен продължава да доказва, че през този сезон е без конкуренция. Поредната жертва на "филипсите" стана Цволе, за който като резерва се появи Филип Кръстев. Отборът на българския национал загуби с 1:7 на собствения си стадион и заема 11-о място в класирането.

След тежкото гостуване на Борусия (Дортмунд) в Шампионската лига, старши треньорът на ПСВ Петер Бош направи няколко промени в стартовия състав, но въпреки това, разликата в класите бе очевадна. Домакините удържаха нулевото равенство до 29-ата минута, когато Сержиньо Дест центрира към Йоан Бакайоко и той откри резултата с глава. Не след дълго Люк де Йонг удвои аванса на ПСВ, но в края на полувремето домакините върнаха един гол благодарение на Елиано Райндерс.

В 51-ата минута бранител на Цволе допусна безобразна грешка в близост до вратата си и Де Йонг се разписа още веднъж. В 61-ата минута негов пас намери Бакайоко, който отблизо заби топката под напрчната греда. Кръстев се включи при този резултат, заменяйки Одесеас Веланас. В 71-ата минута Де Йонг оформи хеттрика си, а в 73-ата бившият защитник на ЦСКА - София Томас Лам си вкара автогол. Наказателната акция на гостите приключи с попадение на Рикардо Пепи.

След 23 кръга ПСВ Айндховен има 65 от възможни 69 точки и не познава вкуса на загубата. В следващия кръг "филипсите" ще посрещнат шампиона Фейенорд, който е втори в класирането с 52 точки. На Цволе предстои гостуване на Хееренвеен.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!