Марица за малко не изпусна три гола преднина срещу последния

Марица спечели с 3:2 домакинството си на Бдин (Видин) от 23-ия кръг на Втора лига.

“Пиратите” дръпнаха с три гола след час игра. До почивката се разписаха Димо Бакалов, открил резултата още преди да са изтекли 60 секунди, и Станислав Маламов (40). В 59-ата минута Бакалов вкара още веднъж.

В рамките на четири минути обаче гостите върнаха две попадения. Цветомир Тодоров вкара в 62-ата, а Александър Соколов отбеляза в 66-ата минута за 3:2, но до края на срещата Марица удържа крехката си преднина.

С този успех домакините “изплуваха” над зоната на изпадащите с точка преднина пред 15-ия Беласица. Бдин пък записа поредно поражение и е твърдо на последното 18-о място.

Марица (Пловдив) 3:2 Бдин (Видин)

1:0 Димо Бакалов (1)
2:0 Станислав Маламов (40)
3:0 Димо Бакалов (59)
3:1 Цветомир Тодоров (62)
3:2 Александър Соколов (66)