Янтра продължи победната си серия след обрат срещу Марица

Янтра (Габрово) започна с успех пролетния дял на сезона във Втора лига. Тимът стигна до пълен обрат, след като губеше в резултата с 0:1 на почивката. В крайна сметка "ковачите" изиграха силно второ полувреме и се поздравиха заслужено с успеха.

Марица (Пловдив) поведе в резултата рано-рано. В 7-мата минута вратарят на Янтра Християн Василев сбърка фатално, като не подходи уверено при една топка, падаща точно под гредата. Вместо това Василев бутна топката в своята врата.

През второто полувреме Тони Иванов възстанови равенството. Той беше точен в 47-мата минута след безпощаден удар от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл на вратата зад Петър Начев.

В 68-мата минута гостите направиха пълен обрат. Атака по десния фланг завърши с подаване към Тони Иванов в наказателното поле. Той си освободи коридор за удар и шутира мощно. Петър Начев закачи топката, но не успя да я избие напълно и тя се оплете в мрежата му.

Много голове и зрелищни резултати във Втора лига

В 72-рата минута Янтра остана с човек по-малко. Ужасяващо влизане на Петър Казаков с бутоните напред беше санкционирано с втори жълт и респективно червен картон. 5 минути преди края на срещата численото равенство на терена беше изравнено. Свилен Щерев получи директен червен картон след съприкосновение с Айван Ангелов. В заключителните минути Димо Бакалов стреля в аут от свободен удар.