Литекс взе глътка въздух след късен обрат и охлади амбициите на Марек за елита

Отборът на Литекс, който се бори за оцеляването си във Втора лига, постигна късен домакински обрат с 2:1 над Марек в мач от 23-ия кръг на първенството.

Дупничани поведоха с попадение на Милен Иванов в 28-ата минута. Ловчанлии стигнаха до равенството чрез Кингсли Бучи две минути преди края на редовното време. Илиян Капитанов пък донесе трите точки на своите с гол в 93-ата минута за крайното 2:1.

Така “оранжевите” се изкачиха на деветото място в класирането и се отдалечиха на 6 точки от зоната на изпадащите. Поражението не позволи на Марек отново да се доближи на точка от второто място, даващо право на директна промоция за елита, където в момента е Спартак (Варна).

Литекс 2:1 Марек

0:1 Милен Иванов (28)
1:1 Кингсли Бучи (88)
2:1 Илиян Капитанов (93)