Груев отново с цял мач за Лийдс, йоркширци спряха отличната си серия

Лийдс прекъсна отличната си серия от девет поредни победи и завърши наравно 1:1 в гостуването си на Хъдърсфийлд в мач от 35-ия кръг на Премиър лийг. Михал Хелик (45’) откри за домакините в края на първата част, но в добавеното време те останаха с човек по-малко, след като капитанът им Джонатан Хог си изкара глупав втори жълт картон. Патри Бамфорд изравни резултата в 67-ата минута, но йоркширци така и не успяха да наложат волята си в срещата. Българският полузащитник Илия Груев направи поредния си добър мач за Лийдс и бе на терена през цялото игрово време. Той обаче бе пазен персонално и доста зорко в средата на терена, като “териерите” се стремяха максимално да ограничават влиянието му върху двубоя.

Футболистите на Даниел Фарке започнаха много добре срещата и още в четвъртата минута можеха да отбележат попадение чрез Крисенсио Съмървил, но вратарят успя да спаси. От Хъдърсфийлд също получиха две последователни възможности чрез Джак Рудони, но до откриване на резултата не се стигна. Постепенно от Лийдс наложиха натиск и задържаха топката, но рядко успяваха да стигнат до някакви по-сериозни положения. Така се стигна до последните минути на първата част, когато всъщност се случиха и повечето интересни неща в мача. В първата минута на добавеното време Дани Уорд успя да надскочи отбраната на “белите” и стреля много опасно след фал, намесата на Илан Мелие не бе особено убедителна и това даде възможност на Михал Хелик да се разпише.

Челси отново показа колебания, но преодоля непримиримия Лийдс

Малко след това обаче бяха разочаровани, тъй като капитанът на “териерите” Джонатан Хог направи много необмислено действие с лакът към противник, което му донесе втори жълт и респективно червен картон. Нещата на терена не се промениха особено през второто полувреме, когато Лийдс отново успяваше да задържа топката и да владее случващото се на терена, но рядко достигаше до опасни положения. В 67-ата минута Патрик Бамфорд се възползва от отлично подаване отдясно и изравни резултата. До края на срещата йоркширци продължиха да натискат активно, а последните минути Крисенсио Самървил нацели и греда, но до ново попадение не се стигна.

Лийдс е на пет точки от лидера Лестър, но и мач по-малко от “лисиците”. Те са застрашени да бъдат изпреварени от Ипсиуч, които по-късно днес гостуват на Плимут. Хъдърсфийлд продължава да се бори за мястото си в Чемпиъншип, макар да са в долната половина на таблицата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Снимки: Gettyimages