Отборът на Георги Русев срази хегемона в Швейцария

Сион поднесе голямата изненада на четвъртфиналите в турнира за Купата на Швейцария. Лидерът във второто ниво на местния футбол победи с 2:1 шампиона в пет от последните шест години Йънг Бойс и го изхвърли от напдреварата.

Георги Русев остана на пейката за домакините, които подходиха много по-концентрирано към двубоя и заслужено повалиха участника в груповата фаза на Шампионската лига.

Резултата в полза на Сион откри Иляс Шуареф в 20-ата минута след атака по десния фланг и груба грешка в защитата на гостите от Берн. В средата на второто полувреме се стигна до разбъркване в наказателното поле на Йънг Бойс и опитният Деян Соргич покачи на 2:0. резервата Силвер Ганвула върна един гол в 82-ата минута, но гостите не успяха да избегнат поражението.

На полуфиналите Сион ще се изправи срещу Лугано, а другата двойка е Винтертур - Сервет.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!