Георги Русев дебютира с победа в Швейцария

Националът Георги Русев изигра първия си мач с екипа на Сион. Крилото влезе като резерва при победата с 4:1 над Вил, след която Сион оглави еднолично класирането в швейцарската Чалъндж лига. Бившият футболист на ЦСКА 1948 се появи на терена в 73-ата минута, заменяйки Нума Лаванши.

Отборът на българина показа, че неслучайно е определян за фаворит за промоция в елита. В края на първото полувреме Деян Соргич откри резултата за гостите, а след почивката разликата в класите беше още по-ярко изразена. Лиъм Чипърфийлд, ветеранът Рето Циглер и Иляс Шуареф довършиха Вил. Домакините намериха сили само за почетно попадение, дело на Тим Щаубли в 82-ата минута.

Сион ще води битка за първото място с Тюн. Тимът на Георги Русев има преднина, но и мач повече. Само победителят влиза директно в Суперлигата, а звършилият на втора позиция ще трябва да мине през плейофи.