Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Фейенорд продължава напред за Купата на Нидерландия

Фейенорд елиминира АЗ Алкмаар на четвъртфиналите за Купата на Нидерландия. Отборът на Арне Слот се наложи с 2:0 на своя "Де Кайп" и изхвърли от надпреварата още един силен съперник, след като в предишния кръг подчини ПСВ Айндховен.

Лутсхарел Гертруда откри резултата в 44-ата минута, а в 86-ата Барт Нюкооп реши всичко в полза на домакините. АЗ Алкмаар не създаде почти никакви положения и няма победа в редовното време в 8 поредни мача.

Място на полуфиналите намери и Камбуур, който победи с 3:1 Витес. Два гола вкара Милан Смит, а един добави Феде Де Йонг.

Ден по-рано до тази фаза на надпреварата достигна и НЕК Неймеген. Последният четвъртфинал е между Грьонинген и Фортуна (Ситард).