Ковънтри мина с лекота през аматьори и е на четвъртфинал

Втородивизионният Ковънтри даде старт на 1/8-финалите в ФА Къп с убедителен успех с 5:0 срещу тима на Мейдстоун, който се състезава в шестото ниво на английската футболна пирамида.

Аматьорите преди това бяха успяли да изненадат Ипсуич, но днес късметът не им се усмихна.

Отбор от шестото ниво шокира Ипсуич

Головата акция започна през първата част от Елис Смит, който още до почивката записа на сметката си хеттрик. Той откри резултата в 9-ата минута, след което покачи в 14-ата и заби за трети път топката във вратата на съперника в 35-ата.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

През второто полувреме паднаха още две гола, като техен автор стана Фабио Таварес. Той направи това в самия край на срещата, като направи преднината на отбора си от четири гола в 88-ата минута, а пълният разгром оформи във втората минута на добавеното време.