Отбор от шестото ниво шокира Ипсуич

Аматьорският Мейдстоун Юнайтед шокира Ипсуич и го отстрани в четвъртия кръг на ФА Къп. Отборът, който се намери в шестото ниво на английския футбол, спечели с 2:1 на “Портман Роуд”. Статистиката след края на двубоя показваше удари 37-2 в полза на домакините, но крайният резултат бе в полза на съперника.

Историята на Мейдстоун в турнира този сезон е фантастична. Тимът започна от втория квалификационен кръг и днес записа седма поредна победа. След като премина квалификациите, отборът постепенно отстрани представители на Нешънъл Лийг, Лига 2 и Лига 1 преди днес да се справи със съперник от Чемпиъншип. Той стана първият представител на Нешънъл Лийг Юг или Север, който достига до осминафиналите на ФА Къп.

Днес Мейдстоун, който е воден от камерунеца Джордж Елокоби, отправи два точни удара към вратата на съперника, но те бяха достатъчно за историческия за клуба успех. Две блестящи контраатаки завършени от Ламар Рейнолдс и Кам Корн доведоха до двата гола. Първият падна в края на първото полувреме, а вторият в 66-ата минута. Между тях Джерем Сармиенто изравни в 56-ата минута.

Ипсиуч е втори в Чемпиъншип и се бори за влизане в елита. Той излезе в променен вид и доста от резервите получиха шанс за изява. Втородивизионният тим доминираше през първата част, като на три пъти удари гредите и пропусна множество положения. Домакините стигнаха до изравнителен гол след почивката, но след като пак бяха наказани, не намериха отново пътя към гола.