Айнтрахт показа характер и се измъкна в края срещу Волфсбург

Айнтрахт (Франкфурт) и Волфсбург завършиха 2:2 в мач от 23-тия кръг на Бундеслигата. Гостите повеждаха на два пъти с попадения на Максенс Лакроа (2') и Кевин Бееренс (36'), но "франките" успяваха да изравнят с голове на Филип Макс (14') и Омар Мармуш (90+2'). Така Айнтрахт записа четвърти пореден мач без победа в първенството, но продължава да е в топ 6. Негативната серия на Волфсбург е двойно по-голяма - осем поредни срещи без успех, като тимът е на 12-о място.

Още във 2-рата минута гостите откриха резултата. След изпълнение на корнер топката достигна до Максимилиан Арнолд, който отправи страхотно далечно воле. Топката нацели страничната греда на Кевин Трап, след което Йонас Винд центрира меко към Максенс Лакроа, който с глава намери мрежата на домакините. Айнтрахт обаче да реагира бързо и изравни резултата след само 12 минути. Юго Екитике напредна опасно и чукна към включилия се Филип Макс, който с удар с левия крак възстанови равенството - 1:1.

В 21-вата минута пък “вълците” можеха отново да поведа, но далечен изстрел на Кевин Бееренс бе отразен от Трап. В следващата атака пък Екитике можеше да отбележи, след като засече центриране на Ерик Ебимбе, но бе неточен. Волфсбург имаше нова добра възможност в 26-ата минута, когато Ловро Маер излезе сам срещу Трап, но стреля в тялото му. Десетина минути по-късно добрата игра на гостите доведе до ново попадение. Йоаким Меле центрира меко на главата на Кевин Бееренс, чийто удар спря за втори път в мрежата на Трап - 1:2.

Втората част започна с прекъсване на играта заради обичайните протести на феновете в Германия. След подновяването на играта полувремето бе далеч по-слабо от първото, като Айнтрахт опитваше да изравни резултата, но рядко стигаше до ситуации. Все пак в 68-ата минута голям пропуск направи Ансгар Кнауф, който излезе сам срещу Кун Кастеелс, но стреля встрани от вратата. Натискът на “франките” обаче все пак се отплати. Във втората минута на даденото от рефера 11-минутно продължение влезлият преди секунди Тимъти Чандлър с глава успя да отклони към Омар Мармуш, който с шут намери мрежата на Волфсбург и спаси точката за тима си.

Снимки: Imago