Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Интер се развихри срещу Лече, Лаутаро вкара специални голове

Отборът на Интер продължава да бъде неудържим от началото на 2024 година насам, след като записа десета поредна победа във всички турнири през този период. Днес “нерадзурите” разбиха Лече с 4:0 като гости в мач от 26-ия кръг на Серия "А". Лаутаро Мартинес (15', 56'), Давиде Фратези (54') и Стефан де Фрай (67') отбелязаха головете.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Симоне Индзаги предприе цели седем промени сред титулярите от победата с 1:0 над Атлетико Мадрид в Шампионската лига предвид предстоящия мач с Аталанта в сряда. Две от тях бяха принудителни, като Емил Аудеро замени разболелия се Ян Зомер на вратата, а в атака партньор на Лаутаро този път беше Алексис Санчес заради контузията на Маркюс Тюрам. В защита Бенжамен Павар и Алесандро Бастони са заместени съответно от Ян Бисек и Карлос Аугусто, а в халфовата линия Матео Дармиан, Николо Барела и Хакан Чалханоолу получиха почивка, което даде шанс за изява на Дензъл Дъмфрис, Давиде Фратези и Кристиян Аслани. Домакините пък бяха подредени в 4-3-3 с Понтус Алмквист, Роберто Пиколи и Никола Сансоне в предни позиции.

Мачът започна с пропуски на Алмквист и Аслани пред двете врати. Все пак “нерадзурите” поведоха в резултата в 15-ата минута, когато именно Аслани пусна пас за Лаутаро, който догони топката и я прати в противниковата мрежа с удар по земя. Така аржентинецът отбеляза своя гол номер 100 в Серия "А". Седем минути по-късно Хенрих Мхитарян можеше да удвои аванса, но изстрелът му профуча покрай вратата. Последваха два неуспешни опита на Хамза Рафия и един на Антонино Гало да възстановят равенството. Точно преди почивката Владимиро Фалконе улови далечен удар на Аслани, а Сансоне отправи поредния неточен шут за "джалоросите".

Началото на втората част се забави с около 10 минути поради контузия на главния съдия Даниеле Довери, заради което той беше заменен от четвъртия рефер Николо Барони, а феновете на домакините приветстваха тази промяна с аплодисменти. Едва минута след подновяването на играта Алексис Блин опита удар с глава чрез плонж, но така прати топката над вратата. Федерико Димарко отговори с воле, което обаче беше спасено от Фалконе.

В 54-тата "нерадзурите" организираха добра атака, която завърши с гол на Фратези с удар отблизо след подаване на Санчес. Само две минути след това италианският национал се отчете и с асистенция за втория гол на Лаутаро в мача. Това е 22-ро шампионатно попадение за нападателя през сезона, като той достига до този брой голове с екипа на "нерадзурите" за пръв път в рамките на една кампания в Серия "А".

В следващите минути Пиколи и Ламек Банда също не намериха целта за домакините. За сметка на това в 67-ата минута Стефан де Фрай отбеляза четвъртото попадение на Интер, след като се раписа с глава при центриране от корнер на Федерико Димарко. В 71-вата минута Пиколи отправи първия точен удар за Лече в срещата, но Аудеро успя да улови топката. В 78-ата минута Фалконе спаси удар на резервата Марко Арнаутович, а в 86-ата колегата му Аудеро се справи с изстрел с глава на Пиколи. В 88-ата минута пък Дъмфрис направи последния пропуск в двубоя.

Така лидерът в класирането Интер събра 66 точки в актива си и продължава да е убедителен лидер с 9 пункта преднина спрямо втория Ювентус преди да изиграе отложения си мач с Аталанта в сряда. Лече пък остана на 14-ата позиция в класирането 24 точки на сметката си.

ЛЕЧЕ - ИНТЕР 0:4

0:1 Лаутаро (15')

0:2 Фратези (54')

0:3 Лаутаро (56')

0:4 Де Фрай (67)

Лече: Фалконе, Гендрей, Басчирото, Туба, Гало, Блин, Рамадани, Рафия, Алмквист, Пиколи, Сансоне

Интер: Аудеро, Бисек, Де Фрай, Аугусто, Дъмфрис, Фратези, Аслани, Мхитарян, Димарко, Санчес, Лаутаро

Снимки: Imago