Левски победи Септември в отложен мач от есента и се доближи на точка от върха

Отборът на Левски се доближи само на 1 точка от лидера Лудогорец в Елитната юношеска група до 17 години, след като в отложен мач от 14-ия кръг се наложи над Септември с 1:0. Единственото попадение вкара централният нападател Стивън Стоянчов в 25-ата минута. С основна заслуга обаче е крилото Калоян Атанасов, който проби от ляво, възползва се от неубедителна изява на Виктор Асенов от защитата на септемврийци и върна към точката за изпълнение на дузпа. Там снажният Стоянчов спокойно я прати в мрежата за 0:1.

До края на първата част сините доминираха, но така и не стигнаха до второ попадение. През втората част темпото на играта спадна, двата отбора допускаха повече грешки. В самия край обаче септемврийци имаха две добри възможности, а вратарят Александър Марков не беше особено стабилен.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Така преди подновяването на първенството в Лигата до 17 години начело е Лудогорец с 39 точки, пред Левски с 38, Черно море (Варна) с 37. Съставът на Септември, който днес беше без лидера си Михаил Полендаков, е на 12-о място с 16 точки.