БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Ранни голове улесниха Галатасарай

Галатасарай постигна пета поредна победа в турската Суперлига и излезе еднолично на върха в класирането преди изиграването на всички мачове от 24-ия кръг. Отборът на Окан Бурук се наложи с 2:0 като гост над Самсунспор. Грандът от Истанбул реши двубоя в своя полза още до 11-ата минута с голове на Виктор Нелсон и Баръш Йълмаз.

Датският защитник Нелсон откри резултата с глава в 5-ата минута. До попадението се стигна след центриране от корнер и отклонена топка от Мауро Икарди. Само шест минути по-късно Йълмаз изскочи зад защитата на Самсунспор, финтира вратаря Окан Коджук и от малък ъгъл удвои аванса на Галатасарай.

Утре Фенербахче гостува на Анталияспор и при успех отново ще се изравни по точки с Галатасарай, а третият Трабзонспор е на цели 23 точки след "фенерите".

Днес се изиграха още два мача, в които Анкарагюджю и Сивасспор направиха нулево равенство, а Хатайспор победи Фатих Карагюмрюк с 3:1.