Нова загуба остави Пипо Индзаги и Салернитана на дъното

Отборът на Салернитана загуби с 1:3 от тима на Емполи в среща от 24-ия кръг на италианската Серия “А”. Загубата остави отборът, воден от футболната легенда на “ботуша” - Филипо Индзаги, дъното в класирането, докато техният съперник се отдалечи от “опасната зона” на три точки и може да диша една идея по-спокойно преди остатъка от кръга.

Отборът на Пипо Индзаги преживя истински малшанс в средата на първото полувреме, когато в 23-ата минута Алесандро Дзаноли си вкара нелеп автогол.

Преднината на гостите се задържа до почивката, като резултатът бе изравнен чак в средата на втората част. Голът падна в 69-ата минута, а негов автор бе Шон Вайсман.

Момчетата на Индзаги дадоха всичко от себе си, за да стигнат до пълен обрат, но това не се случи и в 88-ата минута инкасираха ново попадение, което бе реализирано от Мбайе Нианг, след като бе отсъден дузпа заради грубо влизане в краката на съперник от страна на Марко Пелегрино.

В 4-ата минута на добавеното време гостите отбелязаха и трети гол, като в негов автор се превърна Матео Канчелиери.

Снимки: Imago